O nas

Centrum Podatku Niemieckiego Hubert Fal jest zarządzane przez ludzi mających silne poczucie obowiązku i rzetelności. Oferujemy doradztwo na wysokim poziomie, aby spełnić Twoje potrzeby w zakresie rozliczenia się z niemieckim Urzędem Finansowym.

Corocznie wiele milionów Euro możliwego zwrotu podatku z powodu niewiedzy pozostaje w niemieckich Urzędach Skarbowych.

Polscy pracownicy kontraktowi, sezonowi, zatrudnieni w Niemczech mogą uzyskać w naszym Biurze fachową pomoc. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Lohnsteuer Hilfe-Polonia e.V. , które posiada pełnię uprawnień w zakresie niemieckiego doradztwa podatkowego, pomocy podatkowej, sporządzania deklaracji podatkowych i reprezentowania podatnika przed niemieckim Urzędem Finansowym, wszyscy nasi Klienci mają gwarancję usługi na najwyższym poziomie.

Chcesz być fachowo rozliczony z niemieckim Urzędem Finansowym – korzystaj z usług profesjonalistów posiadających stosowne uprawnienia!

Nasza filozofia to: jakość, doświadczenie, zaangażowanie i zaufanie klientów, które są podstawą naszego sukcesu.

Nasza historia

Nasz sukces jest oparty na długiej tradycji profesjonalizmu i jakości pracy.

Właściciel biura – mgr Hubert Fal – jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2005 r. odbył praktykę w Konsulacie Generalnym RP w Monachium. Podczas praktyki w Dziale Prawnym Konsulatu zajmował się sprawami:

  • z zakresu niemieckiego i polskiego prawa administracyjnego,
  • prawa międzynarodowego prywatnego,
  • prawa cywilnego,
  • prawa rodzinnego.

Opracowywał również korespondencję polsko i niemieckojęzyczną oraz telefonicznie udzielał w obu językach informacji interesantom urzędu konsularnego.

Od 2007 r. prowadzi własne biuro zajmujące się pomocą w zakresie rozliczenia podatku dochodowego z Niemiec. Działalność ta jest bezpośrednią kontynuacją usług świadczonych przez jego ojca – Wojciecha Fala (od roku 1998 r.). Biuro ojca działało w Przemyślu i przez wiele lat świadczyło fachową pomoc w zakresie podatków niemieckich, zyskując uznanie wielu Klientów. Dowodem na to jest kontynuacja działalności przez syna i rosnąca z roku na rok liczba zadowolonych klientów.

Pomoc w zakresie rozliczenia podatku niemieckiego świadczona jest na podstawie umowy z niemieckim Stowarzyszeniem Lohnsteuer Hilfe Polonia e.V. z siedzibą w Bensheim. Dzięki temu Klienci mają pewność, że są obsługiwani przez fachowców, posiadających niezbędne uprawnienia przewidziane przez niemieckie przepisy prawa podatkowego.

Stowarzyszenie Lohnsteuer Hilfe Polonia e.V. z siedzibą w Bensheim (początkowo w Darmstadt) zostało założone w roku 1996 z inicjatywy pana Karla Unshelma, dyplomowanego ekonomisty mającego duże doświadczenie w działalności tego typu. W tym samym roku stworzył on sieć konsultantów Stowarzyszenia w Polsce, którzy stoją do Państwa usług. Celem Stowarzyszenia jest pomoc swoim członkom (pracującym w Niemczech Polakom) w ciągle skomplikowanym, a także trudno dostępnym ze względu na barierę językową, niemieckim prawie podatkowym. W tym okresie uzyskaliśmy ponad 4500 członków, którzy są obsługiwani przez nasze Biuro w Bensheim oraz 20 konsultantów działających na terenie Polski.

Załączniki